Asmeninių finansų planavimas

Turbūt nebereikia priminti, jog planuoti asmeninius finansus yra būtina. Nesvarbu ar jau daugelį metų dirbate ar ką tik baigėte studijas ir savarankišką gyvenimą pradedate tik dabar, niekada nevėlu ir ne per anksti susidėlioti finansinius planus, bei susiskurti finansinę nepriklausomybę, kuri leis saugiau gyventi dabar ir ateityje. Kaip visą tai padaryti? Štai keletas patarimų (http://www.mcredit.mx/prestamos-en-linea/):

Nusistatykite biudžetą. Tai yra būtinas žingsnis, norint pradėti viską planuoti ir dėliotis taip, kaip jūsų nuomone tinkamiausia. Iš esmės, biudžetas, tai tarsi finansinių veiksmų planas, kuris leidžia gyventi pagal asmenines galimybes. Dažniausiai rekomenduojama asmeninį biudžetą suskirstyti į tris dalis, didžiausią dalį, maždaug 50% gaunamų pajamų, reikėtų skirti būtiniausioms išlaidoms, kurios apima mokesčius, maistą, transporto išlaidas. Šiek tiek mažesnę dalį, maždaug 30% pajamų reikėtų skirti drabužiams, truputėlį jų pramogoms, galbūt vakarienei mieste ir pan. Atskaičiavus šias dalis, lieka dar 20%, kuriuos rekomenduojama skirti ateities planams arba padengti skoloms, bei pataupyti ateičiai ar nenumatytoms išlaidoms.

Stenkitės nesiskolinti. Kai kurie gali tiesiog nusijuoki, nes ne visuomet pavyksta gyventi taip, kad nereikėtų skolintis. Tiesa, kartais esame tiesiog priversti skolintis iš bankų ar privačių asmenų, nes tuo metu tiesiog nesame sukaupę pakankamai pinigų vienam ar kitam būtinam pirkiniui. Teisingai planuojant biudžetą, skolinimasis kartais visai naudingas ir neapsunkina situacijos. Svarbiausia yra susiplanuoti biudžetą taip, kad neišleistumėte daugiau nei uždirbate.

Atidėkite pinigų nenumatytoms išlaidoms. Nesame apsaugoti nuo nelaimių bei nelaimingų atsitikimų. Nelaimės dažniausiai užklumpa tuomet, kai esame tam mažiausiai pasiruošę, obtener dinero, tačiau ruoštis tokioms situacijoms yra labai svarbu. Užklupusi liga, prarastas darbas ar kita nesėkmė, gali gyvenimą apversti aukštyn kojom, todėl būtina tam pasiruošti. Kaip ir minėta anksčiau, reikia atidėti maždaug 20% pajamų nenumatytoms išlaidoms. Net ir tuomet, kai atrodys, jog kaupiamasis fondas jau pakankamai pripildytas, nevalia sustoti, užklupus nelaimei, jausitės finansiškai saugesni. Idealiausia, jei pavyksta atsidėti tiek pinigų, jog užtektų bent 3-6 mėnesiams, arba, vidutiniškai vieną atlyginimą, kuris leistų išgyventi bent jau ateinantį mėnesį, per kurį, galbūt pavyktų prasimanyti papildomų pinigų.

Nepamirškite savęs. Kartais nuolatinis savęs ribojimas, skaičiavimas ir galvojimas apie finansus gali pasirodyti nebepakeliamas. Nors finansų planavimas yra būtinas, nuolat teisingai viską darant, galima palepinti ir save, ypač už tai, jog kiekvieną mėnesį viską darote teisingai. Žinoma, svarbu taupyti ir turėti atliekamų pinigų nenumatytiems atvejams, tačiau gyventi nuolatiniame planavime gali tapti pernelyg sudėtinga, vadinasi būtina atidėti tam tikrą pinigų dalį iš sukauptų pinigų, arba dar geriau, iš nepanaudotų pinigų išvykti į kelionę, arba tiesiog įsigyti tai, apie ką visuomet svajojote, tačiau gailėjote tam pinigų. Jei nepasinaudosime įnirtingai planuotomis santaupomis, nepajausime tikro gyvenimo skonio. Gyvename vieną kartą, todėl reikia mėgautis gyvenimu. Teisingai planuojant finansus, drąsiai galima skirti pinigų brangesnėms nei įprastai pramogoms. Tuomet gyvenimas taps gražesnis, pabėgame nuo rūpesčių ir rutinos. Be to, apdovanojus save kelione ar kita pramoga, pajusite, jog taupėte ne veltui.

Šie patarimai galioja visiems, net ir tiems, kurie uždirba pakankamai nemažai ir gali gyventi nevaržomai. Niekuomet negalime žinoti kaip ilgai tai tęsis, todėl turime save apsaugoti. Finansinė nepriklausomybė išties svarbi ir kartais to neįvertiname arba įvertiname nepakankamai. Nors kartais ir sudėtinga atsidėti papildomų pinigų, reikia stengtis jog pavyktų atsidėti bent šiek tiek, kad ir mažesnę dalį pajamų nei minėta. Na, o jeigu situacija itin sunki, reikia ieškoti būdų kaip ją pagerinti. Tai gali būti papildomas darbas, galbūt visiškai naujos pareigos arba tiesiog konsultacija su asmeniniu finansų patarėju. Jo konsultacija dažnai būna itin vertinga.

Vestuvinių fotografijų svarba

Planuojant vestuves yra galybė dalykų apie kuriuos reikia pagalvoti ir kuriuos reikia tinkamai suplanuoti. Dažnai, pradėti planuoti yra pakankamai sunku ir sunku apsispręsti nuo ko pradėti. Vienas svarbiausių faktorių planuojant vestuves yra vestuvinės nuotraukos. Vestuvinės nuotraukos yra tai, kas lieka tuomet, kai dauguma dalykų tiesiog pasimiršta, blėstant prisiminimams, nuotraukos visuomet primins apie tai, kaip buvo nuostabu. Vestuvines nuotraukas žiūrės daugybė žmonių ir tikriausiai jomis dalinsis ateities kartos, vadinasi tai išties svarbus atributas.

Atsižvelgiant į tai, jog vestuvinės nuotraukos neatsiejama šventės dalis, kuri padeda prisiminimais sugrįžti atgal į šiltas ir nepamirštamas akimirkas, fotografo pasirinkimas lemia išties nemažai. Vestuvių fotografijose atsispindi šventinė nuotaika, emocijos, pasiruošimas, įamžinama ceremonija, svečių reakcijos bei tai, ką kartais sunku pastebėti, tačiau puikus fotografas pro akis nepraleidžia nieko. Vis dažniau pastebima, jog vestuvių fotografavimo paslaugos kaina kyla, tačiau fotografai tam randa daugybę pasiteisinimų, pradedant didžiuliu įdėtu darbu, atsidavimu, rekomendacijomis bei žinoma, kylančiomis visų paslaugų kainomis. Vestuvinės nuotraukos, tai geriausias būdas įamžinti šią ypatingą dieną. Tai šventė, kuri yra tik kartą gyvenime, na bent jau tikimasi, jog ji tokia vienintelė, todėl profesionalios fotografijos yra neatsiejama vestuvių dalis. Ruošiantis tokiai šventei, jaunavedžiai nori, jog viskas būtų nepriekaištinga, todėl nelengvam darbui, įamžinti gražiausias akimirkas, itin kruopščiai renkasi fotografus. Kai kurie teigia, jog jiems pakanka mėgėjiškų nuotraukų, kurias padaro artimieji ar šeimos nariai. Visgi, mėgėjiškos nuotraukos tokiomis ir lieka, negalima paneigti, jog jose taip pat atsispindi laimė ir džiaugsmas, tačiau profesionalus fotografas sugeba parodyti kur kas daugiau.

Dar vienas svarbus aspektas vestuvių metu, tai visų artimųjų buvimas šalia. Nuolat skubame, esame užimti galybės darbų, rūpesčių ir laiko pabūti katu su artimaisiais lieka vis mažiau. Vestuvių šventėje dažniausiai susirenka visi artimieji, draugai ir tie žmonės, kurie svarbūs jaunavedžių gyvenime. Tai diena, kuomet visi kartu gali pasidžiaugti jaunavedžių laime bei pabūti kartu, o tuo pačiu įsiamžinti fotografijose, kurios dar ilgai primins apie šią įspūdingą dieną. Vestuvės, tai diena, kuomet svarbus ryšys ne tik tarp jaunavedžių, tačiau, taip pat, labai svarbus ryšys tarp abiejų šeimų, kurios atvyksta tam, kad palaimintų naują šeimą ir jų bendrą ateitį. Jeigu norima įamžinti šias jautrias akimirkas ne tik prisiminimuose, profesionalus fotografas gali padėti tai padaryti sukurdamas jausmingas nuotraukas. Be to, susirinkę svečiai, taip pat nori turėti keletą vestuvinių nuotraukų kartu su jaunavedžiais, daugelis tokias fotografijas daro tiesiog išmaniųjų telefonų pagalba, tačiau gero fotografo nuotraukos yra kur kas vertingesnis, o be to, geresnė ir jų kokybė.

Pasibaigus vestuvių šventei, atmintyje dar ilgai išlieka prisiminimai. Po kurio laiko, malonu pažvelgti į vestuvines fotografijas ir dar kartą sugrįžti į jausmingą ceremoniją, prisiminti pirmąjį šokį, nuostabią svajonių suknelę bei jausmą, kuris jaučiamas šią ypatingą dieną. Vestuvių fotografijos, tai akimirkos. Tai galimybė po šventės šurmulio ramiai stebėti save bei svečius, šypsotis ir gyventi prisiminimais. Tai galimybė pažvelgti į užfiksuotus momentus, kurie šventės metu liko nepastebėti, tačiau yra labai mieli. Tai galimybė stebėti nesuvaidintas emocijas, artimųjų, draugų veidus ir prisiminti nuostabios istorijos pradžią, kuria dalinamasi su svarbiausiais žmonėmis ir žinoma mylimuoju. Tai galimybė, vestuvių šventės akimirkomis pasidalinti su ateities kartomis. Visi šie dalykai rodo, jog vestuvinės nuotraukos išties svarbios, todėl fotografo pasirinkimas gali lemti labai daug. Tikriausiai dabar jau nekyla abejonių, jog pasisamdyti fotografą vestuvių dienai yra būtina.

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Vestuvių šventė – tai viena svarbiausių dienų gyvenime. Visi nori, jog ši diena būtų tobula ir ją suptų tik geriausi prisiminimai. Fotografas, vienas svarbiausių asmenų, padedantis prisiminimus paversti neįkainojamais. Rasti gerą fotografą yra pakankamai sudėtinga. Šiandien profesionalių ir mėgėjų fotografų yra be galo daug. Visi jie publikuoja savo fotografijas viešojoje erdvėje, todėl visi norintys, gali susidaryti nuomonę apie vieną ar kitą fotografą būtent iš jo padarytų fotografijų.

Visgi, išsirinkti iš galybės fotografų nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vestuvinės nuotraukos įamžina akimirkas, kurios sušildo ir po daugelio metų, o puikus fotografas sugeba užfiksuoti tai, ko kartais nė nepastebime. Įvairiuose portaluose bei socialiniuose tinkluose, fotografai, pradedantieji fotografai bei mėgėjai, turi galimybę save išpopuliarinti ir savo vardą skelbti visam pasauliui. Tereikia kelių puikių fotografijų ir populiarumas didėja. Kaip žinia, padaryti puikias nuotraukas pavyksta tikrai ne visiems, juolab, jog ne visi esame fotogeniški ir nepaisant to, visi nori vestuvinėse nuotraukose atrodyti nepriekaištingai. Tai ką gi daryti? Kaip išsirinkti tą fotografą, kuris patiesintų visus lūkesčius?

Stiliaus pasirinkimas. Ne paslaptis, jog kiekvienas fotografas turi jam būdingą fotografavimo stilių. Vieniems toks stilius patinka, kitiems nelabai. Kiekvienas ieško to, kuris užkabintų, sužavėtų ir norėtumėte būtent to fotografo. Todėl prieš renkantis fotografą, reikia nuspręsti kokio stiliaus fotografijos jums labiausiai patinka. Jeigu sunku apsispręsti, o vestuvių biudžetas nėra labai ribotas, visuomet galima rinktis kelis fotografus, kurių stiliai skirtingi, taip užtikrinama, jog gausite fotografijų, kurios atitiks kiekvieno stilių, o skirtingi fotografai pastebės ir įamžins daugiau skirtingų akimirkų.

Rekomendacijos. Kiekvienas fotografas turi stipriųjų ir silpnųjų pusių, todėl kitų rekomendacijos gali labai pagelbėti, renkantis tinkamą fotografą. Svarbu išsiaiškinti silpnąsias fotografo puses ir pažiūrėti ar jos yra priimtinos, jei visgi pasirodo, jog fotografas turi daug neigiamų atsiliepimų ir nemažai žmonių juo nusivylę, pasidaro aišku, jog šio fotografo rinktis neverta arba jam dar reikia daug praktikos. Reikia pasistengti rasti fotografą, kuris atitiktų didžiąją dalį lūkesčių, kuriuos jam keliate. Beje, svarbu nepamiršti to, jog nesate tobuli, todėl atminkite, jog toks nėra ir fotografas.

Kaina. Peržiūrinėjant fotografų kainas, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas siūlomą už vieną ar kitą sumą. Papildomas fotografas, nuotraukų albumas, priešvestuvinė fotosesija, išryškintos nuotraukos ir kiti atributai, gali pareikalauti papildom mokesčio, todėl reikėtų atkreipti dėmesį, jog kaina, kuri siūloma, jus tenkintų ir į ją įteitų tai, ko jums reikia. Dažnai, poros turi tam tikrą vestuvių biudžetą į kurį privalo tilpti, todėl, kartais fotografas, kuris siūlo tik fotografavimo paslaugą, bet į ją neįeina papildomos naudos, gali būti netinkamas pasirinkimas. Reikia rasti optimaliausią variantą, todėl būtina išsiaiškinti kas įeina į fotografų pasiūlymus. Žinant fotografų kainas bei paslaugas, galima palyginti keletą labiausiai patinkančių pasiūlymų ir išsirinkti tinkamiausią. Tik palygindami fotografus ir jų teikiamus pasiūlymus, galėsite išsirinkti tai, ko jums iš tiesų reikia ir tai, ką galite sau leisti.

Be visų šių dalykų, svarbu atsižvelgti į nuotraukų redagavimo trukmę, per kiek laiko fotografas dažniausiai paruošia nuotraukas, ar sugeba puikiai įmažinti akimirkas net esant ir ne itin geram apšvietimui ir t.t. Yra galybė faktorių, kuriuos turi atitikti geras fotografas. Internete yra galybė patarimų į ką atsižvelgti renkantis tinkamą vestuvių fotografą, dauguma jų išties naudingi, tačiau svarbiausia yra žinoti ko norite jūs. Tai kas patinka kitiems, nebūtinai patiks jums, todėl kartu turite nuspręsti ir išsirinkti jums labiausiai patinkantį variantą, kad vėliau galėtumėte džiaugtis puikiai įmažintomis akimirkomis ir dar ilgai nepamiršti šios nuostabios dienos.