Maisto fotografavimas

Šiandieniniame pasaulyje, fotografavimas tampa savotiška mada. Žmonės fotografuoja viską, pradedant savęs fotografavimu ir baigiant maistu. Vis dažniau socialiniuose tinkluose galima išvysti nuotraukas, kuriose matomas maistas, pasaulis dėl to tiesiog eina iš proto, ypač dabar, kai itin daug apie tai kalbama. Nuolat girdint sveikos gyvensenos ir mitybos patarimus, viešojoje erdvėje galima išvysti galybę nuotraukų, kuriose matomos salotos, įvairios košės, kokteliai ir kiti patiekalai. Visgi, viena yra fotografuoti ir kelti maisto nuotraukas į socialinius tinklus, o kita yra daryti profesionalias maisto nuotraukas reklamoms, restoranų meniu ir panašiems dalykams.

Maisto fotografavimas yra pakankamai sudėtinga fotografijos forma. Dažnai fotografijose matomas vaizdas sužadina apetitą, tačiau vargu ar paragavę to, kas išties fotografuojama labai nustebintume savo gomurį. Fotografai naudojasi įvairiais triukais, vienus produktus pakeisdami kitais ir imituodami tam tikrus dalykus, jie imasi visų įmanomų priemonių ir gudrybių, kad tik fotografuojamas maistas atrodytų patraukliai ir skoningai. Ar susimąstome kaip fotografams pavyksta nufotografuoti ledus, kurie tirpsta, maistą kuris garuoja bei kitus produktus, kuriuos fotografuojant įprastai, vaizdas gaunasi ne visai panašus į tą, kurį galime išvysti reklamose?

Fotografuojant maistą, fotografai apgalvoja kiekvieną smulkmeną ir pasirūpina visomis būtinomis detalėmis, norint paversti nuotraukas tokiomis, kokias jas matome mes. Juk matant sultingą kepsnį, mėsainį ar picą nuotraukoje, imame jų norėti, o burnoje pradeda kauptis seilės. Visa tai – fotografų nuopelnas. Turbūt visi sutiks, jog realybėje, maistas kurį mums patiekia kavinėse ar restoranuose, šiek tiek, o kartais ir gerokai skiriasi nuo to, kurį matome nuotraukose. Taip yra dėl to, jog fotografams pavyksta užfiksuoti maistą taip, kad jis mus nebyliai kviestų jo paragauti. Tai padaryti jiems padeda keletas esminių dalykų, kuriais jie vadovaujasi ir kurie yra būtini tobuloms maisto fotografijoms. Kokie gi jie?

  • Tinkama aplinka;

  • Šviesa bei apšvietimas;

  • Harmoningos spalvos;

  • Kuo mažiau judesio;

  • Daug panašių kadrų;

  • Priartinimas;

  • Tekstūra;

  • Detalės;

  • Nuotaika.

Atsižvelgdami į visus šiuos punktus, fotografai stengiasi sukurti nuotraukas, kurios sukeltų apetitą. Yra ir kitų gudrybių, kurių griebiasi fotografai, norėdami nufotografuoti skirtingus maisto produktus arba patiekalus. Beje, kiekvienas fotografas turi tam tiktų paslapčių, kurių neišduoda. Tiems, kurie nėra profesionalai ir tik mėgėjiškai fotografuoja maistą, kad vėliau jį galėtų įkelti į viešėją erdvę, šie patarimai taip pat aktualūs, jais pasinaudojant, net ir mėgėjiškas fotografijas galima paversti tikrai įspūdingomis ir žadinančiomis alkio jausmą. Kadangi maisto kultas išties aktualus šiandieniniame pasaulyje, o mums nuolat kartojama valgyti sveikai, tai maisto nuotraukas tenka matyti nuolat. Prastai nufotografuotas maistas nesukelia susižavėjimo, tačiau tinkamas kampas bei gražios spalvos, tikrai gali sužadinti apetitą.

Maisto fotografavimas dažnai tampa tikru iššūkiu, su kuriuo susidoroja tikrai ne visi fotografai. Restoranai ir kiti maisto tiekėjai, nuolat ieško šios srities profesionalų, todėl stengtis verta. Tiems, kurie dar tik svajoja apie maisto fotografavimą, verta peržiūrėti galybę vaizdinės medžiagos internete. Nepaslaptis, jog viešojoje erdvėje yra galybė informacijos ir vaizdinės medžiagos, kur vaizduojamas pats maisto fotografavimo procesas, pasiruošimas jam bei pateikiami naudingi patarimai. Tie, kurie domisi šia fotografijos sritimi, gali be vargo rasti šiuos filmukus populiariuose vaizdo įrašų talpinimo portaluose. Dažnai tokius video kuria savo srities žinovai, kurie maistą fotografuoja jau daug metų, todėl savo patirtimi gali pasidalinti su pradedančiaisiais fotografais. Na, o ir tie, kurie mėgsta tik mėgėjiškai nufotografuoti savo maistą lėkštėje, gali peržvelgti šiuos vaizdo įrašus, bei pasižiūrėti kaip dirba tikri profesionalai, galbūt tai taps įkvėpimu, o gal tiesiog suteiks daugiau informacijos apie fotografavimo užkulisius.