Kas slypi už Instagram fotografijų?

Socialiniai tinklai, šiandien tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Daugelis pasaulio gyventojų turi paskyrą viename iš socialinių tinklų ir nuolat ja naudojasi. Vienas populiariausių socialinės medijos tinklų šiandien – Instagram. Instagram populiarumas auga žaibiškai. Tai viena greičiausiai augančių socialinių platformų, kuria naudojasi viso pasaulio gyventojai. Šiame socialiniame tinkle paskyras turi daugiau nei 500 milijonai žmonių visame pasaulyje! Net 300 milijonų žmonių naudojasi šia programėle kasdien. Instagram savo populiarumu nusileidžia tik Facebook, tačiau nežinia ar ilgam. Paprastai, žmonės talpina nuotraukas į socialinius tinklus tam, kad sulauktų kuo daugiau paspaudimų „patinka“. Tai tapo savotiškomis varžybomis, kas jų surinks daugiau.

Socialinis tinklas Instargam, labiausiai akcentuotas į nuotraukas. Publika čia susirenka ne skaityti straipsnių, o būtent stebėti nuotraukas, pačias įvairiausias. Čia galima pamatyti galybę asmenukių, maisto nuotraukų, taip pat gamtos, gyvūnų, automobilių ir kitų fotografijų. Žmonės fotografuoja viską ir visa tai talpina į socialinius tinklus. Talpindami nuotraukas, žmonės sutinka jas viešinti, todėl tai leidžia daugeliui pažvelgti į jų asmeninį gyvenimą, nes dauguma žmonių fotografuoja itin asmeniškas detales ir apskritai viską kas susiję su jų gyvenimu. Toks visko talpinimas į viešąją erdvę, dažnai tampa priklausomybe. Visgi, tai, ką matome, ne visuomet yra tiesa. Kas gi slypi už daugelio fotografijų? Ar tikrai gyvenimas, kuris jose vaizduojamas yra toks nuostabus?

Dažnai, fotografijos, talpinamos socialiniuose tinkluose tėra tik iliuzija. Jose įamžinta akimirka, kurioje pavaizduota dailiausia poza, jaukiausia smulkmena, gražiausia veido išraiška. Kiekviena tokia fotografija atrenkama iš begalės panašių, stengiantis sukurti tobulumo efektą. Negalima tikėti viskuo ką matome socialiniuose tinkluose, tai jau ne kartą įrodyta. Kai kurie menininkai imasi eksperimentų ir parodo, jog visai paprasta sukurti tobulą iliuziją to, kas iš tiesų nėra tobula. Niekada nematome to, kas slypi už kadro. Netvarkingi namai, išmėtyti drabužiai, svylantys puodai, krūvos nesveiko maisto, keistai žvilgčiojantys praeiviai ir dar daug kitų dalykų slepiasi po daugeliu fotografijų, kurios atrodo tobulai. Socialiniai tinklai, itin populiarina žaliavalgystę ir sveiką gyvenimo būdą. Čia galime išvysti milijonus sveiko maisto fotografijų. Tiesa, niekada nematome kas slepiasi už kadro. Dažnai, socialiniuose tinkluose tik imituojamas pomėgis valgyti sveiką maistą, kol fotografuojama lėkštė su ką tik nuskintomis uogomis ar vaisiais, mikrobangų krosnelėje jau šyla ne itin sveikas sumuštinis, arba kažkur netoliese padėta lėkštė su daugybe nesveiko maisto. Galbūt sunku patikėti, tačiau tai tiesa. Žmonės dažnai susikuria tobulo gyvenimo iliuziją, tokio apie kurį visuomet svajojo, tačiau ko gero, niekuomet neturėjo ir tikriausiai vis dar neturi, tačiau norėtų turėti. Atrodo, lyg bandoma sukelti pavydą kitiems, kurie mano, jog visa tai nėra iliuzija.

Neapsiribojant tik sveiku maistu, reikėtų paminėti ir sportą. Juk tai vienas madingiausių dalykų šiandien. Taip, daugelis žmonių eina į sporto salę vien tam, jog tai madinga. Galbūt joje tik fotografuojasi prieš didžiulius veidrodžius ir lengvu žingsniu eina bėgimo takeliu, tačiau jaučiasi didvyriais ir prieš treniruotę būtinai pasidaro nuotrauką. Tobulos stovėjimo pozos, tobulos kūno linijos, ar tai visuomet tikra? Internete galima rasti nemažai informacijos, parodančios, jog tokios fotografijos arba pakoreguotos, arba jose įtraukiama arba labiau išriečiama kuri nors kūno dalis, o gal tiesiog parenkamas geras fotografavimo kampas. Žinoma, kiti pavydžiai nužiūrinėja asmenis tokiose fotografijose, nė neįtardami, kad tai kas matoma, ne visai tikra. Kaip bebūtų, vieniems tokios fotografijos suteikia daugiau džiaugsmo ir galimybę sukelti pavydą bei vaidinti tobulą gyvenimą, kiti tuo tarpu pavydžiai žvelgia į fotografijas ir verkšlena, jog jie niekada neturės tokio tobulo gyvenimo. Vienaip ar kitaip, dėl visų šių nuomonių ir keliamų fotografijų, Instagram tinklas vis labiau populiarėja, o juk tai jo kūrėjams ir yra svarbiausia.