Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

Vestuvių šventė – tai viena svarbiausių dienų gyvenime. Visi nori, jog ši diena būtų tobula ir ją suptų tik geriausi prisiminimai. Fotografas, vienas svarbiausių asmenų, padedantis prisiminimus paversti neįkainojamais. Rasti gerą fotografą yra pakankamai sudėtinga. Šiandien profesionalių ir mėgėjų fotografų yra be galo daug. Visi jie publikuoja savo fotografijas viešojoje erdvėje, todėl visi norintys, gali susidaryti nuomonę apie vieną ar kitą fotografą būtent iš jo padarytų fotografijų.

Visgi, išsirinkti iš galybės fotografų nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vestuvinės nuotraukos įamžina akimirkas, kurios sušildo ir po daugelio metų, o puikus fotografas sugeba užfiksuoti tai, ko kartais nė nepastebime. Įvairiuose portaluose bei socialiniuose tinkluose, fotografai, pradedantieji fotografai bei mėgėjai, turi galimybę save išpopuliarinti ir savo vardą skelbti visam pasauliui. Tereikia kelių puikių fotografijų ir populiarumas didėja. Kaip žinia, padaryti puikias nuotraukas pavyksta tikrai ne visiems, juolab, jog ne visi esame fotogeniški ir nepaisant to, visi nori vestuvinėse nuotraukose atrodyti nepriekaištingai. Tai ką gi daryti? Kaip išsirinkti tą fotografą, kuris patiesintų visus lūkesčius?

Stiliaus pasirinkimas. Ne paslaptis, jog kiekvienas fotografas turi jam būdingą fotografavimo stilių. Vieniems toks stilius patinka, kitiems nelabai. Kiekvienas ieško to, kuris užkabintų, sužavėtų ir norėtumėte būtent to fotografo. Todėl prieš renkantis fotografą, reikia nuspręsti kokio stiliaus fotografijos jums labiausiai patinka. Jeigu sunku apsispręsti, o vestuvių biudžetas nėra labai ribotas, visuomet galima rinktis kelis fotografus, kurių stiliai skirtingi, taip užtikrinama, jog gausite fotografijų, kurios atitiks kiekvieno stilių, o skirtingi fotografai pastebės ir įamžins daugiau skirtingų akimirkų.

Rekomendacijos. Kiekvienas fotografas turi stipriųjų ir silpnųjų pusių, todėl kitų rekomendacijos gali labai pagelbėti, renkantis tinkamą fotografą. Svarbu išsiaiškinti silpnąsias fotografo puses ir pažiūrėti ar jos yra priimtinos, jei visgi pasirodo, jog fotografas turi daug neigiamų atsiliepimų ir nemažai žmonių juo nusivylę, pasidaro aišku, jog šio fotografo rinktis neverta arba jam dar reikia daug praktikos. Reikia pasistengti rasti fotografą, kuris atitiktų didžiąją dalį lūkesčių, kuriuos jam keliate. Beje, svarbu nepamiršti to, jog nesate tobuli, todėl atminkite, jog toks nėra ir fotografas.

Kaina. Peržiūrinėjant fotografų kainas, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas siūlomą už vieną ar kitą sumą. Papildomas fotografas, nuotraukų albumas, priešvestuvinė fotosesija, išryškintos nuotraukos ir kiti atributai, gali pareikalauti papildom mokesčio, todėl reikėtų atkreipti dėmesį, jog kaina, kuri siūloma, jus tenkintų ir į ją įteitų tai, ko jums reikia. Dažnai, poros turi tam tikrą vestuvių biudžetą į kurį privalo tilpti, todėl, kartais fotografas, kuris siūlo tik fotografavimo paslaugą, bet į ją neįeina papildomos naudos, gali būti netinkamas pasirinkimas. Reikia rasti optimaliausią variantą, todėl būtina išsiaiškinti kas įeina į fotografų pasiūlymus. Žinant fotografų kainas bei paslaugas, galima palyginti keletą labiausiai patinkančių pasiūlymų ir išsirinkti tinkamiausią. Tik palygindami fotografus ir jų teikiamus pasiūlymus, galėsite išsirinkti tai, ko jums iš tiesų reikia ir tai, ką galite sau leisti.

Be visų šių dalykų, svarbu atsižvelgti į nuotraukų redagavimo trukmę, per kiek laiko fotografas dažniausiai paruošia nuotraukas, ar sugeba puikiai įmažinti akimirkas net esant ir ne itin geram apšvietimui ir t.t. Yra galybė faktorių, kuriuos turi atitikti geras fotografas. Internete yra galybė patarimų į ką atsižvelgti renkantis tinkamą vestuvių fotografą, dauguma jų išties naudingi, tačiau svarbiausia yra žinoti ko norite jūs. Tai kas patinka kitiems, nebūtinai patiks jums, todėl kartu turite nuspręsti ir išsirinkti jums labiausiai patinkantį variantą, kad vėliau galėtumėte džiaugtis puikiai įmažintomis akimirkomis ir dar ilgai nepamiršti šios nuostabios dienos.