Fotografijos galia

Kaskart pažvelgus į fotografijas, vaizduojančias gamtą, žmones, įvykius, emocijas, akivaizdu, jog fotografijos galia yra didžiulė. Fotografai, naudodami fotoaparatus, turi galimybę įamžinti akimirkas, kurios tampa amžinomis. Nuotraukos, tai įrodymas, jog fotografija reiškia be galo daug, tai viena meno išraiškų.

Visai nebūtina turėti pačio naujausio ir geriausio fotoaparato, norint įamžinti gražias akimirkas. Šiais, išmaniųjų technologijų laikais, visai pakanka turėti išmanųjį telefoną, kurio dėka, kuo puikiausiai galima įamžinti akimirkas. Visgi, geras fotografas, sugeba parodyti detales, kurios įprastai nepastebimos bei pagauti akimirkas, kurios daugiau niekada nepasikartos. Šiandien fotografija tapo itin chaotiška, tačiau būtina kiekvieno gyvenime, tai netgi globalus reiškinys, nes kiekvieną akimirką, interneto platybėse talpinama milijonai nuotraukų. Taip žmonės išreiškia savo emocija, parodo ką jie išgyvena, veikia ar tiesiog puikuojasi gyvenimu, kuris fotografijose atrodo tobulas. Kuo populiaresnė tampa nuotrauka, tuo labiau džiaugiasi jos savininkas, taip sulaukdamas išsvajotojo dėmesio. Taip, tiesa, jog fotografija tapo kasdieniu atributu, leidžiančiu pasauliui parodyti tai, kas anksčiau buvo visai nesvarbu ir nereikalinga. Žmonės gyveno savo gyvenimus ir tik iš aplinkinių pasakojimų galėjo susidaryti tam tikrą įspūdį apie kitus. Dabar viską atskleidžia nuotraukos, talpinamos socialiniuose tinkluose. Kaip bebūtų, tema ne apie tai, tačiau nepaminėti šio fakto būtų keista, nes fotografuoti savo gyvenimą ir kelti jį į viešėją erdvę tapo būtinybe.

Yra daugybė skirtingų meno rūšių, fotografija viena jų. Taip kaip kiti menai tik jiems būdingu būdu išreiškia tam tikrus dalykus, fotografai savo darbais gali perteikti daugybę dalykų. Emocijos, nuotaika, reiškinys, gamtos grožis ir daugybė kitų dalykų gali būti išreiškiama tiesiog nuotraukomis. Dažnai jos iškalbingesnės už tūkstantį žodžių. Kartais jos kelia pyktį, dažnai susižavėjimą, taip pat jos pralinksmina bei priverčia aiktelėti iš nuostabos. Fotografuoti galima viską, čia nėra jokių apibrėžimų ar formulių, tereikia tinkamo kampo, apšvietimo, laiko ir vietos. Istorinių fotografijų dėka, dar ir šiandien galime stebėti praeities įvykius, turėjusius didžiulę įtaką šiandieninei visuomenei ir pasauliui. Įamžintos istorinės asmenybės, nusikaltėliai, karai, teroro aktai, liudija, jog visa tai vyko iš tiesų. Kartais fotografijos galia didesnė nei dokumentai. Nuotraukos netgi gali išreikšti nepasakytus žodžius, vadinasi jų vertė tampa neįkainojama.

Kiekvienas fotografas, nori įamžinti kuo nuostabesnes akimirkas ir jas įrašyti į istoriją. Šiandien tokių fotografijų begalė. Tai lemia ir tai, jog fotografai gali naudoti profesionalesnę techniką, kuri dabar kur kas prieinamesnė nei anksčiau. Vienas esminių dalykų yra tai, jog galima fotografuoti viską. Žiūrint fotografijas, visai nebūtina kažkur keliauti, laikant rankoje nuotraukas, mintimis nukeliaujame į tas vietas, kur jos buvo padarytos, o tai leidžia pažinti pasaulį net ir neturint galimybės keliauti bei pamatyti tam tikrus dalykus, kurių kasdieniame gyvenime dažnai nepastebime arba tiesiog negalime pamatyti, nes tai skirta ne kiekvienam. Fotografai tuo dalijasi su pasauliu ir savo darbais palieka didžiulį pėdsaką.

Net ir nesant profesionaliu fotografu, galima „sugauti“ akimirkas. Nesvarbu ar tai emocija, judesys, išraiška, saulės blyksnis, o gal mylimojo žvilgsnis. Kiekviena fotografija turi savo istoriją, todėl ji gali papasakoti kur kas daugiau nei atrodo. Fotografijos puošia gyvenimą ir dažnai atveria akis. Jomis parodoma koks iš tiesų yra pasaulis. Vadinasi, drąsiai galima teigti, jog fotografijos galia yra neišmatuojama. Fotografija reikia mėgautis, na, o fotografuoti galime kiekvienas, tereikia laiku nuspausti mygtuką, o tuomet akimirka jau tampa istorija.