Faktai apie fotografiją

Fotografija, tai galimybė išsaugoti akimirkas, sustabdyti vaizdus ir saugoti juos ne tik atmintyje, tačiau ir popieriniame arba skaitmeniniame variante. Fotografija, gana populiari ir perspektyvi profesija, tačiau profesionaliais fotografais gali būti toli gražu ne kiekvienas lån penge og få dem med det samme. Tam reikia meniškumo, sugebėjimo perteikti akimirkas, pastebėti detales ir tiesiog mokėti padaryti gerą kadrą. Taip pat, tam reikia daug darbo ir pastangų, tačiau būtent tai padeda fotografams sukurti kvapą gniaužiančias fotografijas, kurių dėka pamatome koks gražus yra pasaulis ir jį supantys žmonės. Štai keletas trumpų faktų apie fotografiją.

  1. Gyvename išmaniųjų technologijų pasaulyje, kasdien padaroma gerokai daugiau nuotraukų nei buvo padaroma 1800 metais. Vadinasi, vienos dienos padaromų fotografijų skaičius lenkia visų, tais metais padarytų fotografijų skaičių!

  2. Kačių nuotraukas imta daryti dar 19 amžiuje. Šiandien kačių fotografijos ir vaizdo įrašai apie kates, vieni populiariausių internete. O tai, jog jas imta daryti jau pakankamai senai, įrodo, jog katės visais laikais buvo mylimos ir jomis buvo žavimasi. Ypač mėgstama fotografuoti įvairias jų pozas ir veido išraiškas.

  3. Ar žinote, kodėl žmonės senose fotografijose nesišypso? Atsakymas labai paprastas. Fotografavimo procesas anuomet užtrukdavo kur kas ilgiau nei šiandien, todėl žmonės paprasčiausiai negalėdavo taip ilgai šypsotis. Jei pabandytumėte keletą valandų be perstojo šypsotis, suprastumėte, jog tai nėra taip paprasta kaip atrodo. Po tiek laiko, šypsena būtų nebe miela, tačiau šiek tiek kraupoka, todėl šypseną senose fotografijose išvysti galima labai retai.

  4. Kairė veido pusė nuotraukose atrodo patraukliau nei dešinė. Ne paslaptis, jog kiekvienas turime gražiąsias savo puses ir fotografuojantis norime parodyti būtent jas. Įrodyta, jog būtent kairė veido pusė, fotografuojantis atrodo patraukliau ir estetiškiau. Telieka pabandyti nusifotografuoti ir pažiūrėti ar tai tiesa.

  5. Anksčiau, maži vaikai ne itin mėgo fotografuotis. Galbūt todėl, kad fotoaparatai buvo dideli ir kiek bauginantys. Visgi, nufotografuoti juos pavykdavo, tačiau dažnai ant kėdės sėdėdavo jų mama, apgaubta vienokiu ar kitokiu audiniu ir imituojanti kėdę. Ant kelių pasisodindavo savo vaikus ir tokiu būdu pavykdavo juos nufotografuoti. Šiandien pažvelgus į tokias fotografijas ima juokas, tačiau tai buvo vienintelis būdas priverčiantis vaikus fotografuotis.

  6. Pirmoji spalvota fotografija buvo padaryta 1861 metais, ir nors tai buvo didžiulis laimėjimas, tačiau fotografai dar ilgai gamino nespalvotas fotografijas, kurias galime rasti artimųjų foto archyvuose. Spalvotas fotografijas pakankamai plačiai imta gaminti gerokai vėliau. 1930 metais, jas imta gaminti dažniau, na o palaipsniui jos išstūmė ir nespalvotas fotografijas.

  7. Pirmoji skaitmeninė fotografija padaryta 1988 metais, šiandien būtų sunku įsivaizduoti kitokias fotografijas.

  8. Pagal atliktus tyrimus, net 75% britų, fotografijose esančiose Facebook socialiniame tinkle yra apsvaigę nuo alkoholio.

  9. Viena populiariausių nuotraukų retušavimo programų Photoshop, buvo sukurta 1987 metais.

  10. Mados fotografiją išrado prancūzai.

Pasidomėjus, galima rasti išties įdomių faktų susijusių su fotografija, nuotraukomis ir pačiu fotografavimo procesu. Akivaizdu , jog visa tai sparčiai tobulėja kaip tobulėja ir visas pasaulis. Nuotraukos tampa neatsiejama gyvenimo dalimi, fotografuojame viską ir nuolat. Šiandien fotografijos vaidmuo mūsų gyvenime užima svarbią vietą, nors ir ne visi esame profesionalūs fotografai, tačiau pomėgis fotografuoti nedingsta. Jeigu turime galimybę fotografuoti ir įamžinti gražiausias akimirkas, kodėl ja nepasinaudoti? Vėliau, vartyti senas fotografijas būna labai smagu, jos paskandina mus prisiminimuose ir leidžia bent trumpam grįžti atgal.