Asmeninių finansų planavimas

Turbūt nebereikia priminti, jog planuoti asmeninius finansus yra būtina. Nesvarbu ar jau daugelį metų dirbate ar ką tik baigėte studijas ir savarankišką gyvenimą pradedate tik dabar, niekada nevėlu ir ne per anksti susidėlioti finansinius planus, bei susiskurti finansinę nepriklausomybę, kuri leis saugiau gyventi dabar ir ateityje. Kaip visą tai padaryti? Štai keletas patarimų (http://www.mcredit.mx/prestamos-en-linea/):

Nusistatykite biudžetą. Tai yra būtinas žingsnis, norint pradėti viską planuoti ir dėliotis taip, kaip jūsų nuomone tinkamiausia. Iš esmės, biudžetas, tai tarsi finansinių veiksmų planas, kuris leidžia gyventi pagal asmenines galimybes. Dažniausiai rekomenduojama asmeninį biudžetą suskirstyti į tris dalis, didžiausią dalį, maždaug 50% gaunamų pajamų, reikėtų skirti būtiniausioms išlaidoms, kurios apima mokesčius, maistą, transporto išlaidas. Šiek tiek mažesnę dalį, maždaug 30% pajamų reikėtų skirti drabužiams, truputėlį jų pramogoms, galbūt vakarienei mieste ir pan. Atskaičiavus šias dalis, lieka dar 20%, kuriuos rekomenduojama skirti ateities planams arba padengti skoloms, bei pataupyti ateičiai ar nenumatytoms išlaidoms.

Stenkitės nesiskolinti. Kai kurie gali tiesiog nusijuoki, nes ne visuomet pavyksta gyventi taip, kad nereikėtų skolintis. Tiesa, kartais esame tiesiog priversti skolintis iš bankų ar privačių asmenų, nes tuo metu tiesiog nesame sukaupę pakankamai pinigų vienam ar kitam būtinam pirkiniui. Teisingai planuojant biudžetą, skolinimasis kartais visai naudingas ir neapsunkina situacijos. Svarbiausia yra susiplanuoti biudžetą taip, kad neišleistumėte daugiau nei uždirbate.

Atidėkite pinigų nenumatytoms išlaidoms. Nesame apsaugoti nuo nelaimių bei nelaimingų atsitikimų. Nelaimės dažniausiai užklumpa tuomet, kai esame tam mažiausiai pasiruošę, obtener dinero, tačiau ruoštis tokioms situacijoms yra labai svarbu. Užklupusi liga, prarastas darbas ar kita nesėkmė, gali gyvenimą apversti aukštyn kojom, todėl būtina tam pasiruošti. Kaip ir minėta anksčiau, reikia atidėti maždaug 20% pajamų nenumatytoms išlaidoms. Net ir tuomet, kai atrodys, jog kaupiamasis fondas jau pakankamai pripildytas, nevalia sustoti, užklupus nelaimei, jausitės finansiškai saugesni. Idealiausia, jei pavyksta atsidėti tiek pinigų, jog užtektų bent 3-6 mėnesiams, arba, vidutiniškai vieną atlyginimą, kuris leistų išgyventi bent jau ateinantį mėnesį, per kurį, galbūt pavyktų prasimanyti papildomų pinigų.

Nepamirškite savęs. Kartais nuolatinis savęs ribojimas, skaičiavimas ir galvojimas apie finansus gali pasirodyti nebepakeliamas. Nors finansų planavimas yra būtinas, nuolat teisingai viską darant, galima palepinti ir save, ypač už tai, jog kiekvieną mėnesį viską darote teisingai. Žinoma, svarbu taupyti ir turėti atliekamų pinigų nenumatytiems atvejams, tačiau gyventi nuolatiniame planavime gali tapti pernelyg sudėtinga, vadinasi būtina atidėti tam tikrą pinigų dalį iš sukauptų pinigų, arba dar geriau, iš nepanaudotų pinigų išvykti į kelionę, arba tiesiog įsigyti tai, apie ką visuomet svajojote, tačiau gailėjote tam pinigų. Jei nepasinaudosime įnirtingai planuotomis santaupomis, nepajausime tikro gyvenimo skonio. Gyvename vieną kartą, todėl reikia mėgautis gyvenimu. Teisingai planuojant finansus, drąsiai galima skirti pinigų brangesnėms nei įprastai pramogoms. Tuomet gyvenimas taps gražesnis, pabėgame nuo rūpesčių ir rutinos. Be to, apdovanojus save kelione ar kita pramoga, pajusite, jog taupėte ne veltui.

Šie patarimai galioja visiems, net ir tiems, kurie uždirba pakankamai nemažai ir gali gyventi nevaržomai. Niekuomet negalime žinoti kaip ilgai tai tęsis, todėl turime save apsaugoti. Finansinė nepriklausomybė išties svarbi ir kartais to neįvertiname arba įvertiname nepakankamai. Nors kartais ir sudėtinga atsidėti papildomų pinigų, reikia stengtis jog pavyktų atsidėti bent šiek tiek, kad ir mažesnę dalį pajamų nei minėta. Na, o jeigu situacija itin sunki, reikia ieškoti būdų kaip ją pagerinti. Tai gali būti papildomas darbas, galbūt visiškai naujos pareigos arba tiesiog konsultacija su asmeniniu finansų patarėju. Jo konsultacija dažnai būna itin vertinga.